در اینجا تعدادی از بیش ترین سؤالات متداول پرسیده شده در رابطه با بازیابی اطلاعات RAID آمده است.
اگر سؤال‌های بیش‌تری دارید، یا اگر مایل به تحلیل و بررسی اولیه رایگان و یا تخمین قیمت مبتنی بر ارزیابی هستید، همین امروز با ما تماس بگیرید!

آیا باید همه هاردهایی را که در ساختارRAID بودند، به شرکت شما تحویل بدهم؟

بله. هنگامی که اطلاعات مورد نیاز شما به چندین بخش تقسیم شده و در یک توالی توزیع شده تا هر عضو درایو شامل آرایه شما شود، همه اعضاء باید در دسترس باشند تا بتوان همه اطلاعات مورد نیاز را دوباره از RAID تولید نمود.

آیا می توانم اطلاعات را با استفاده از یک نرم افزار از ساختار RAID بازیابی نمایم؟

خیر. استفاده از چنین نرم ­افزارهایی به علت استفاده بیش از حد از هد(خواندن/نوشتن) ، سبب آسیب دیدگی بیشتر می­ شود. بهترین راه برای بازیابی RAID، ساخت یک کپی ، به طور انفرادی است. در ادامه می­توان از این «کپی» برای بازسازی ساختار آرایه اصلی و بازیابی فایل­ ها و فولدرهای ضروری استفاده کرد.

سرعت بازیابی اطلاعات چقدر است؟

این پارامتر تا حد زیادی به سطح سرویس انتخاب شده بستگی دارد. البته در سیستم­های RAID متداول، بازیابی بین ۱ تا ۳روز کاری طول می کشد؛ اگر از مورد اورژانسی استفاده شود، بازیابی در عرض چند ساعت انجام خواهد شد. اگر آسیب وارد شده به سیستم RAID زیاد و پیچیده باشد، روند بازیابی هفته­ ها و یا ماه­ ها به طول می­ انجامد.

آیا امکان انجام روند بازیابی اطلاعات RAID، در محل وجود دارد؟

بله. اما به دلیل نیاز به تجهیزات مخصوص ، ریکام ریکاوری ترجیح می دهد همه فرآیند بازیابی RAID در آزمایشگاه­ های مجهز انجام شود تا درصد امکان بازیابی اطلاعات در بالاترین حد خود باشد.

ریکام ریکاوری اطلاعات چه نوعی از سیستم های RAID را بازیابی می کند؟

ریکام ریکاوری ، داده­ های همه نوع آرایه RAID را از هر اندازه­ ای که باشند و با هر نوع کنترل کننده RAID بازیابی می­ کند. سیستم شما چه از نوع سیستم­ های استاندارد باشد و یا از نوع دلخواه NAS، بر پایه سخت­ افزار یا نرم­ افزار، متخصصان ما می­ توانند همه اطلاعات از دست رفته را بازیابی کنند. برای اطلاع از جزئیات بیشتر، در رابطه با بازیابی RAID5، بازیابی RAID0، بازیابی RAID1 و بازیابی RAID6 با ما تماس بگیرید.

اگر فقط یک یا چند بخش از آرایه آسیب دیده باشد، چه رخ خواهد داد؟

ما باید به همه دیسک­های عضو RAID را در دسترس داشته باشیم تا از بازیابی موفقیت­ آمیز اطلاعات سیستم RAID اطمینان حاصل کنیم. ما می ­توانیم همه باینری­ ها را از دیسک­ های تکی بازیابی نماییم اما برای بازیابی همه ی اطلاعات از یک آرایه دیسک چندتایی، ممکن است به دیگر اعضای دیسک که آسیب ندیده­ اند نیز نیاز باشد.

بازیابی داده‌های سرور شبکه چیست؟

بازیابی داده‌های شبکه به معنای دستیابی به اطلاعات غیر قابل دستیابی است. از دست رفتن داده‌ها می‌تواند سبب بروز مشکلات نرم‌افزاری، تصادف‌ها، عملکرد نادرست مکانیکی و مواردی از این قبیل شود. صرف نظر از علت بروز مشکل، ریکام ریکاوری می‌تواند به شما کمک کند!

چقدر طول می‌کشد تا داده‌های سرور بازیابی شوند؟

برای تعیین چارچوب زمانی، ابتدا باید مشکل را ارزیابی کنیم؛ ارزیابی معمولا بین ۱ تا ۲ روز کاری و ارزیابی سریع، فقط چند ساعت به طول می‌انجامد. مدت زمان ارائه خدمات ما بین ۳ تا ۸ روز کاری است. با این حال، اگر به خدمات سریع و اورژانسی نیاز داشته باشید، ما ۷ روز هفته را به صورت ۲۴ ساعته کار می‌کنیم تا به سرعت اطلاعات مورد نیازتان را در اختیار شما قرار دهیم.

هزینه بازیابی اطلاعات سرور شبکه چقدر است؟

مقدار این هزینه در موارد مختلف متفاوت است. به محض اینکه مهندسان ما روش حل مشکل شما را ارزیابی کردند، کارشناسان ما با شما تماس می گیرند و مدت زمان و هزینه براوردی را خدمتتان اعلام می کنند که در صورت تایید و موافقت شما مراحل ریکاوری شروع می شود. پیشنهادهای ما به راحتی قابل درک و مقدار پیشنهاد شده دقیقاً همان مقداری است که باید پرداخت شود.

بهترین راه برای جلوگیری از توقف کار پس از از کار افتادن سرور چیست؟

قبل از هر چیز باید سرور را خاموش کنید. در غیر این صورت، ممکن است فایل‌ها و رسانه‌ها به طور ناخواسته دچار آسیب شوند. هنگامی که سرور را خاموش می‌کنید، هارد در حالت اصلی خودش باقی می‌ماند. به این صورت می‌توانید مطمئن باشید که اطلاعات مورد نیاز شما به سرعت و به طور کامل بازیابی می‌شوند.

اطلاعات بازیابی شده از سرور چگونه به من بازگردانیده می‌شوند؟

این مسئله به حجم داده‌های بازیابی شده سرور شما بستگی دارد. بعد بازیابی اطلاعات و بازبینی و تایید از سوی شما ، اطلاعات را از طریق هارد اکسترنال دریافت خواهید کرد.

چرا ریکام ریکاوری را برای بازیابی داده های سرور شبکه انتخاب کنیم؟

ما تجریه فراوانی در بازیابی داده‌های سرور شبکه داریم و نرخ کل بازیابی داده توسط ما به بیش از ۹۰% می‌رسد؛ متخصصان ما از خدمات بی‌نظیری استفاده می‌کنند و سعی بر این دارند که اطلاعات شما را در اسرع وقت به شما برگردانند. همین امروز مشکل خود را به ما ارجاع دهید!

بازیابی داده‌ها در اتاق پاک دقیقاً به چه معناست و چرا اهمیت دارد؟

در ریکام ریکاوری اتاق پاک یک محیط آزمایشگاهی است که دما و رطوبت آن کنترل شده است. با انجام فرآیند بازیابی داده‌ها در اتاق پاک، می‌توان مطمئن بود که فناوری حساس تجهیزات شما در اثر آلودگی‌های موجود در هوا آسیب نخواهد دید.

نرخ کل موفقیت ریکام ریکاوری در بازیابی اطلاعات چقدر است؟

ما مفتخریم به نرخ موفقیت ۹۰%؛ این مقدار، درصد بالایی در این حوزه محسوب می‌شود. ما پیشرفت می‌کنیم و افراد ما را به هم پیشنهاد می‌دهند ، زیرا فناوری ما نوآورانه، تخصص ما بی‌نظیر و روش‌های ما در بازیابی داده‌ها بی‌همتاست.

برای جلوگیری از ، از دست رفتن اطلاعات سرور مجازی در آینده چه کارهایی می‌توانیم انجام دهیم؟

شما نمی‌توانید از، ازدست رفتن اطلاعات جلوگیری کنید، اما اگر از اطلاعاتتان بک‌آپ بگیرید، می‌توانید فایل‌ها را با سهولت بیشتری بازیابی نمایید. شما باید به گرفتن بک‌آپ  عادت کنید؛ خصوصاً اگر از دست رفتن اطلاعات تأثیر زیادی بر شرایط مالی، کار یا شهرت شما داشته باشد.

آیا ریکام ریکاوری می‌تواند در بازیابی فیزیکی داده‌های سرور نیز به من کمک کند؟

بله. مهندسان ما دارای تخصص و تأییدیه در امر بازیابی فیزیکی اطلاعات، در صورت نیاز هستند. همه آن چیزی که شما باید انجام دهید، ارائه مشکل خود به ماست؛ پس از آن ما فرآیند بازیابی اطلاعات را آغاز می‌کنیم.

در صورت انتخاب ریکام ریکاوری سرعت بازگشت اطلاعات به من چقدر است؟

در مدت حصول نتیجه، ما گزینه‌های مختلفی را پیشنهاد می‌دهیم. اگر بخواهید نتایج در اسرع وقت بدستتان برسد، می‌توانید گزینه سریع را انتخاب کنید؛ مهندسان ما ۲۴ ساعته در هفت روز هفته کار می‌کنند تا اطلاعات حساس شما را بازیابی کنند.

چه عاملی سبب تمایز ریکام ریکاوری در میان دیگر شرکت‌ها شده است؟

مهندسان ما، ماهرترین افراد در این زمینه هستند و  ما توانایی ارائه داده‌ها با موفقیت کامل به شما را داریم. حتی دیگر شرکت‌های «بازیابی اطلاعات»، برای بازیابی اطلاعات از ما کمک می‌خواهند. در خصوص مؤثر بودن فرآیند بازیابی، کسی توان رقابت با ریکام ریکاوری را ندارد.

علت احتمالی ایجاد مشکل در سرور به طور ناگهانی چیست؟

سرورها به دلایل مختلفی از کار می‌افتند؛ برخی از متداولترین این دلایل عبارتند از فرمت کردن مجدد دیسک، خرابی مکانیکی، ویروس‌ها، استهلاک هاردها و ایجاد مشکل در نرم‌افزار.

آیا من می‌توانم برای جلوگیری از بیشتر از دست رفتن اطلاعات، در زمان از کار افتادن سرور، کاری انجام دهم؟

اگر در اثر از کار افتادن سرور اطلاعاتتان از دست رفت، فوراً با ریکام ریکاوری تماس بگیرید تا متخصصان فنی ما مشکل شما را ارزیابی کنند. در صورت امکان، از سرور خود استفاده نکنید؛ چراکه این کار می‌تواند سبب افزایش آسیب‌ها یا از بین رفتن داده‌ها شود.

آیا احتمال بازیابی همه اطلاعات من زیاد است؟

ما در ریکام ریکاوری به موفقیت ۹۰% در بازیابی اطلاعات مفتخر هستیم. با تجربه چندین ساله در امر بازیابی اطلاعات و همچنین با حضور متخصصان آموزش دیده، ریکام ریکاوری مهارت ویژه‌ای در بازیابی اطلاعات حیاتی شما به صورت مؤثر و سریع پیدا کرده است.

چگونه می‌توانم از بروز شرایط اضطراری در رابطه با از دست رفتن اطلاعات در آینده جلوگیری کنم؟

یک روش ساده اما مؤثر برای جلوگیری از،  از دست رفتن اطلاعات، و همچنین متوقف شدن روند کار که بسیار پر هزینه است، گرفتن بک‌آپ از اطلاعات ارزشمند است. برای جلوگیری از، از دست رفتن اطلاعات، مطمئن شوید که از داده‌هایتان بک‌آپ گرفته‌اید؛ خصوصاً اگر تغییرات مهمی از طریق سرور شما انجام می‌شود.

چه زمانی می‌توانم انتظار بازگشت اطلاعاتم را داشته باشم؟

پس از اینکه متخصصان ، ارزیابی کلی را انجام دادند، می‌توانند تعیین کنند که فرآیند بازیابی چقدر طول خواهد کشید. بازیابی داده‌های از دست رفته به پروژه بستگی دارد؛ زیرا هر فرآیند بازیابی اطلاعات، مقادیر مختلفی از ابزار و زمان را به خود اختصاص می‌دهد. در سرویس فرآیند بازیابی اطلاعات ممکن است بین ۳ تا ۱۰ روز کاری به طول بیانجامد.اما با انتخاب سرویس اورژانسی و پرداخت مبلغ بیشتر، می‌توانیم این فرآیند را در حالت تسریع شده در مدت ۱ تا ۲ روز کاری انجام دهیم.