عوامل خرابی هارد دیسک

چه عواملی باعث تخریب یا آسیب رسیدن به فلش ها و یا هادر دیسک ها و از دست رفتن اطلاعات می شوند؟

هزاران دلیل برای خراب شدن هارد دیسک و یا فلش شما وجود دارد، البته این اتفاق ممکن است برای هر وسیله مکانیکی و الکترونیکی هم اتفاق بی افتد، عوامل زیر از مخرب ترین عوامل برای فلش و هادردیسک و یا هر نوع منبع اطلاعاتی است.

  • استهلاک : استفاده از یک وسیله برای سال های متمادی می تواند باعث ساییدگی ، خوردگی و مستهلک شدن شود که حتما خرابی هایی به وجود خواهند آورد.
  • ضربه: یکی از مهم ترین عواملی که باعث خرابی وسایل الکترونیکی می شود ضربه ناگهانی است. بیشتر مواردی که ما با آن در شرکت روبه رو هستیم این است که مشتری به صورت اتفاقی با پا یا بر اثر نشستن برروی فلش یا هادر دیسک یا پرتاب شدن آن دچار مشکلاتی شده است که این سهل انگاری ها ناشی از این است که این وسایل روز به روز کوچکتر می شوند و استحکام خود را تا حدودی از دست می دهند.
  • مایعات: ریخته شدن ناگهانی چای،نوشابه و آب بروی وسایل الکترونیکی همیشه خسارت هایی را در پی داشته است.اما در هادردیسک ها و فلش ها نه تنها خسارت مالی وارد میکند بلکه ممکن است اطلاعات شخصی شما نیز پاک شود و باعث ناراحتی دوچندان شود.
  • نواسانات برقی: امواج قوی و طوفان های الکتریکی می توانند هم برای اجزای داخلی و هم اجزای خارجی خطراتی را ایجاد کنند. یکی از شایع ترین خرابی فلش ها سوختن فلش بعد از بیرون آوردن آن از پورت usb کامپیوتر و یا لپ تاپ است که در آن نوسانات کامپیوتر و یا لپ تاب  باعث خرابی فلش می شود.
  • دمای بالا: درجه حرارت بالا و تهویه نامناسب باعث میشود که هادردیسک خیلی سریع تر از حد معمول خراب شود.
  • همچنین تابش نور خورشید هم باعث می شود که بورد فلش نرم شود و شاید این نرم شدگی باعث تغییر شکل فلش شده و خرابی و خسارت هایی را به دنبال داشته باشد.
نوشته های مرتبط
هزینه بازیابی اطلاعاتتعمیر هارد دیسک