بازیابی اطلاعات هارد سیگیت و مشکلاتش

 بازیابی اطلاعات هارد سیگیت  سری ST1000LM025 و ST1000LM024 که عمدتا مستعد خرابی هد هستند.

ما در ماه صدها مراجعه برای بازیابی اطلاعات هارد سیگیت را دریافت می کنیم که هر کدام مشکلات خاص خود را دارند ، اما هنگامی که متوجه یک مشکل خاص در یک شماره مدل یا سری خاص می شویم سعی می کنیم آن را اطلاع رسانی کنیم.

اخیرا تعداد زیادی از هارد دیسک های سری ST1000LM025 و Spinpoint M8 ST1000LM024 سیگیت/ سامسونگ را مشاهده کرده ایم که دچار خرابی هد شده اند.

چند نکته مهم:

معمولا زمانی این هارد ها را برای ما می آورند که دچار خرابی شده است و کار از کار گذشته.

بنابراین تجربه ما در این زمینه محدود است. ما نمی توانیم میزان خرابی را مشخص کنیم و اطلاع رسانی گسترده ای در مورد هر نوع هارد دیسک داشته باشیم، اما وقتی مهندسین ما به طور مداوم این نوع هاردها را مشاهده کردند توانستند مشکلات آنها را شناخته و شناسایی کنند.

و دیگر اینکه هارد سیگیت مدل ST1000LM024 یکی از سری هاردهای ۲٫۵ اینچی میباشد که عمدتا (به جای هاردهای ۳٫۵ اینچی ) در لپ تاپ ها و هاردهای اکسترنال استفاده می شود. اما سری ST1000LM025 به جای رابط SATA دارای رابط USB است و به صورت اکسترنال استفاده میشود ، که به جز این مورد در بسیاری از موارد دیگر شبیه به هم هستند.

بازیابی اطلاعات هارد سیگیت

مسال مربوط به خرابی هاردهای سیگیت ، سری ST1000LM025 و ST1000LM024 

در هر صورت دارندگان این هارد دیسک های یک ترابایتی غالبا از بوجود آمدن مشکل خرابی هد Write/Read رنج می برند. هدها ممکن است در جای خود قفل شوند ( که مهندس بازیابی اطلاعات از آن به عنوان Head busy نام می برند)، غالبا وقتی درایو تلاش می کند که به اطلاعات دسترسی پیدا کند و یا بوت کند یک صدای غژغژ ایجاد می کند.

این امر لزوما منجر به از دست رفتن اطلاعات نمی شود زیرا هد به پلاترهایی که اطلاعات در آن خیره شده است آسیب نمی رساند. به علاوه اگر هد خراب باشد و مانع کالیبراسیون درایو شود، درایو غالبا صدای کلیک و یا صدای غژغژ ایجاد می کند.

اگر درایو بتواند کالیبراسیون شود ممکن است صدا به صورت عادی شنیده شود اما کاربران نمی توانند به اطلاعات دسترسی پیدا کنند. هریک از مشکلات شدید هستند و باید با احتیاط در کلین روم و با تجهیزات مخصوص با آنها روبرو شد.

بازیابی اطلاعات هارد سیگیت ، سری ST1000LM025 و ST1000LM024 

درایوهای سری ST1000LM024 و ST1000LM025 نام مدل هاردهای سیگیت هستند، قبلا سامسونگ درایوهای خود را تحت شماره مدل HN-M101MBB با تغییرات جزئی در شماره مدل (برای مثال HN-M101MBB/AV1, HN-M101MBB/SCC, HN-M101MBB/LC2 و غیره) تولید می کرد. ما نمی توانیم بگوییم که این درایوها نسبت به مدل های دیگر هارد دیسک با خرابی زیادی روبرو هستند.

خوشبختانه در ریکام ریکاوری این دست از ایرادات دارای نرخ بالایی از موفقیت در بازیابی اطلاعات هستند. در هر هارد دیسک (و به ویژه در حالت خرابی هد خواندن/نوشتن) کاربران نباید تحت هیچ شرایطی با درایوهای ST1000LM025 / ST1000LM024 خراب کار کنند زیرا این کار در بعضی موارد می تواند باعث زیان های دائمی شود و بازیابی اطلاعات هارد سیگیت را غیر ممکن کند.

توصیه ما به شما این است که در صورت بروز هر گونه مشکلی برای هاردتان ، آنرا سریعا به یک مرکز تعمیر هارد و بازیابی اطلاعات برسانید تا ریسک از دست رفتن اطلاعات برای همیشه را به صفر برسانید.

نوشته های مرتبط
تعمیر هارد دیسک